fbpx
Strona główna » Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna

W P&P Beauty Clinic udostępniliśmy Państwu nowy zabieg z zakresu medycyny estetycznej lipolizę iniekcyjną.

Lipoliza iniekcyjna jest coraz częściej stosowaną metodą w walce z niechcianymi depozytami tłuszczu na ciele. Metoda polega na redukcji uciążliwych złogów tłuszczu z różnych partii ciała. Efekt ten uzyskujemy w wyniku podania miejscowo w postaci iniekcji preparatu fosfatydylocholiny. Zabieg ten stosujemy z powodzeniem na okolicę brzucha, boczków, pośladków, kolan, ud, ramion, karku czy podbródka.

W początkowym etapie zabieg ten był alternatywą dla klasycznej liposukcji, obecnie stanowi jeden z elementów złożonego i kompleksowego podejścia do problemów Pacjenta. Z powodu znikomej inwazyjności procedury, polegającej na podaniu podskórnie roztworu fosfatydylocholiny, zabieg ten jest coraz chętniej wybierany przez naszych Pacjentów.

Przebieg lipolizy iniekcyjnej

Zabieg lipolizy iniekcyjnej trwa około 30 minut. Pacjent jest znieczulany miejscowo poprzez nałożenie preparatu na bazie lignocainy. Po znieczuleniu określonego obszaru preparat podawany jest podskórnie w postaci iniekcji. Substancje podawane podczas procedury lipolizy iniekcyjnej wykazują właściwości lipodestrukcyjne – uszkadzają komórki tłuszczowe w miejscu podania. Uszkodzone elementy komórki są transportowane i metabolizowane do nieszkodliwych metabolitów w wątrobie pacjenta.
Po zabiegu występuje obrzęk i zaczerwienienie w miejscu podania preparatu, który ustępuje w ciągu około 7 dni.
W celu osiągnięcia trwałego i zadowalającego efektu zalecana jest seria zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych. Zabieg powtarzamy 2-4 krotnie co daje optymalne efekty miejscowe.

Efekty

Efekt zabiegu jest trwały, a zabieg hamuje powstawanie nowych depozytów w danym miejscu.
Lipoliza iniekcyjna jest bezpieczną i kontrolowaną procedurą. Pozwala osiągnąć zadowalające i szybkie efekty w miejscach opornych na treningi i terapie odchudzające.
Po ustąpieniu obrzęku w miejscu podania substancji do lipolizy iniekcyjnej mamy długotrwały efekt utraty zbędnych depozytów tłuszczowych.

Skutki uboczne

Zabieg lipolizy iniekcyjnej należy do zbiegów małoinwazyjnych i bezpiecznych. Działania niepożądane występują stosunkowo rzadko i są to głównie objawy miejscowe.
W miejscach iniekcji mogą wystąpić zasinienia i obrzęki, objawy te ustępują najczęściej do 7 dni od zabiegu.

Na jakie okolice stosujemy lipolizę iniekcyjną

 • podbródek
 • na ramionach,
 • na plecach,
 • w okolicy pach,
 • na brzuchu,
 • na twarzy,
 • na wzgórku łonowym,
 • na wewnętrznej stronie ud, kolan, kostek,
 • w okolicy krętarzowej – tzw. bryczesy,
 • na pośladkach,
 • w okolicy sutków u mężczyzn.

Autor: Dr PP
Opublikowano 04.03.2019

1 komentarz

 1. annakowalska

  Dr Piorun cechuje się wysoką kulturą osobistą i profesjonalizmem. Podczas zabiegu jest bardzo precyzyjny, sam zabieg jest stosunkowo szybki, a dolegliwości niewielkie. Doktor dba o komfort i bezpieczeństwo. Zdecydowanie polecam Dr. Pioruna wszystkim, którzy rozważają lipolizę iniekcyjną jako sposób na redukcję tkanki tłuszczowej.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *