fbpx
Strona główna » Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

W miarę upływania czasu pojawiają się u ludzi oznaki starzenia. Przede wszystkim widoczne są na twarzy w postaci zmarszczek, zaniku tkanki podskórnej, opadania policzków i wierzchołka nosa. Zmniejsza się objętość ust, ich kąty stopniowo opadają, spłaszczają się kolumienki i łuk Kupidyna, pogłębiają się linie marionetki. Wczesną cechą starzenia w dolnej części twarzy jest uwydatnienie fałdów nosowo-wargowych. Niekorzystne wrażenie sprawiają zmarszczki palacza tworzące się także u osób niepalących. Wielu ludziom bardzo trudno jest pogodzić się z widocznymi oznakami starzenia. Estetyczny wygląd i uroda bezpośrednio wpływają na korzystną samoocenę i zwiększają poczucie własnej wartości, dlatego coraz więcej osób sięga po zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Jednym z najbardziej popularnych sposobów przeciwdziałania objawom starzenia stosowanym również w naszym gabinecie P&P Beauty Clinic jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Kobieta gładząca swoją twarz

Kwas hialuronowy jest glukozaminoglikanem należącym do polisacharydów. Stanowi podstawową strukturę macierzy zewnątrzkomórkowej dojrzałych tkanek ludzkich i zwierzęcych. W skórze kwas hialuronowy odpowiada głownie za zdolność wiązania wody, wykazuje aktywność przeciw wolnym rodnikom. Uczestniczy w procesie gojenia. U osób zdrowych 56% kwasu hialuronowego znajduje się w skórze właściwej. Wraz ze starzeniem się organizmu systematycznie ubywa kwasu hialuronowego. Klinicznie objawia się to w obrębie skóry zmarszczkami, bruzdami, wiotkością, utratą elastyczności oraz jej opadaniem pod wpływem siły grawitacji, dlatego znajomość biologii skóry i właściwości endogennego kwasu hialuronowego dały początek zastosowania kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej. Kwas hialuronowy został po raz pierwszy wykorzystany jako materiał wypełniający skórę w 1987r. i jest do tej pory bezpiecznie stosowany w gabinetach medycyny estetycznej, wynika to z faktu, że spełnia on praktycznie prawie wszystkie kryteria „idealnego wypełniacza”.

Dzięki rozwojowi biotechnologii i doświadczeniom klinicznym, lekarze medycyny estetycznej dysponują pełnym wachlarzem produktów o konkretnym wskazaniu. Przed każdym zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego, lekarz indywidualnie dobiera odpowiedni preparat zarejestrowany do korekcji poszczególnych okolic twarzy. W P&P Beauty Clinic lekarze pracują wyłącznie na preparatach kwasu hialuronowego renomowanych marek.

Najczęściej poddawane zabiegom z zastosowaniem kwasu hialuronowego są okolice twarzy, szyi, dekoltu i grzbietów rąk. Do najliczniejszych zabiegów w obrębie twarzy zalicza się m.in. usuwanie bruzd nosowo-wargowych, powiększanie ust, modelowanie kształtu ust, korekcja ust, korekcja zmarszczek oczodołów, korekcja „doliny łez”, wypełnienie policzków.

Przed zabiegiem wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym każdy pacjent znieczulany jest miejscowo maścią. Dodatkowo większość dostępnych na rynku preparatów zawiera środek znieczulający wewnątrz strzykawki, co poprawia komfort pacjenta i minimalizuje uczucie bólu. Lekarz wprowadza żel kwasu hialuronowego za pomocą igły lub kaniuli w zależności od wskazań. Zabieg trwa około 20 minut i jest praktycznie bezbolesny. Po zabiegu mogą pojawić się obrzęk, zaczerwienienie, siniaki – są to reakcje na wkłucie, które całkowicie ustępują po około 7 dni od zabiegu. Czas utrzymywania się efektu klinicznego jest indywidualny dla każdego pacjenta i wnosi zwykle 1-2 lat.
Ze względów bezpieczeństwa, zabiegi wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym powinny być wykonywane jedynie przez lekarzy. W P&P Beauty Clinic czekają na Państwa doświadczeni lekarze, którzy przeprowadzą Państwa przez proces leczenia od badania i diagnozy do zadowalającego efektu zarówno leczniczego jak i estetycznego.

Autor: Dr PP
Opublikowano 23.01.2019

3 komentarze

 1. Patrycja

  Do Pana Doktora trafiłam z polecenia. Lekarz ze świetnym podejściem. Cały czas czułam, że jestem w centrum uwagi. Pan Doktor spokojnie opowiada o zabiegu. Odpowiada na każde pytanie. Jestem bardzo zadowolona. Szczerze polecam. Wchodząc do kliniki od początku ma się poczucie, że trafiło się w odpowiednie miejsce

  Odpowiedz
 2. Magda

  Jak już zeszły wszystkie skutki uboczne, poczułam sie bardzo dobrze, twarz wygląda naprawdę dużo młodziej, serdecznie polecam.

  Odpowiedz
 3. K.

  Dr Krzysztof Piorun doskonale wykonuje zabiegi, uzyskując naturalne i harmonijne rezultaty. Zabieg jest stosunkowo szybki, a efekty widoczne tuż po jego wykonaniu. Jestem bardzo zadowolona z rezultatów. Polecam serdecznie wszystkim, którzy chcą lepiej wyglądać!

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *