fbpx
Kobieta dotykająca swojej powieki
Strona główna » Plastyka powiek

Plastyka powiek (blefaroplastyka)

Plastyka powiek jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów w medycynie estetycznej. Skóra ludzka wraz z wiekiem traci swoją sprężystość co powoduje, iż w niektórych przypadkach możemy obserwować „opadanie powiek” nadmiar tkanek w okolicy powiek u osób w 35-40 roku życia. Ta niedoskonałość naszego ciała sprawia, iż twarz zaczyna wyglądać na starszą niż jest w rzeczywistości. Pacjenci, którzy wcześniej stosowali Botox, mezoterapię czy kwas hialuronowy i byli z tych zabiegów bardzo zadowoleni zauważają, iż czasami czas sięgnąć po zabieg chirurgiczny.

Plastyka powiek górnych i dolnych

Jest to zabieg chirurgiczny wykonywany najczęściej w znieczuleniu miejscowym, który polega na korekcji niedoskonałości poprzez usunięcie nadmiaru tkanek z okolicy powieki górnej lub/i powieki dolnej. Pacjent jest znieczulany poprzez nakłucie obszaru operowanego i podanie roztworu środka znieczulającego miejscowo. Powoduje to wyłączenie czucia bólu w miejscu operowanym, pacjent nie musi się obawiać – nic go nie będzie bolało.
Następnie wykonywane jest nacięcie w naturalnym załamaniu skóry w okolicy powieki górnej z którego usuwany jest nadmiar tkanek. Cięcie na powiece dolnej wykonujemy tuż poniżej linii rzęs. Po zabiegu pacjent zaopatrzony opatrunkiem może udać się do domu.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu najważniejsze jest dbanie o ranę pooperacyjną. Pacjent otrzymuje pełne instrukcje jak opiekować się raną. Bardzo ważne jest, żeby pacjent spał z uniesionym wezgłowiem i stosował kompresy z jałowej soli fizjologicznej co zapobiega powstawaniu niechcianych siniaków.
Przez okres 7-14 dni zaleca się unikać intensywnego wysiłku fizycznego, gdyż mógłby on powodować niechciane powikłania w gojeniu się rany.
Szwy usuwamy w przeciągu tygodnia od zabiegu. Po usunięciu szwów stosujemy preparaty na bazie silikonu do poprawy wyglądu rany, które w niektórych przypadkach stają się niemal niewidoczne dla rozmówcy.
Po około 10 dniach od zabiegu nie powinno być widocznych śladów działania operacyjnego, ale pełen okres gojenia trwa nawet do 1-2 miesięcy od zabiegu.

Możliwe powikłania zabiegu

Zabieg przeprowadzamy z najwyższą starannością. O kwalifikacji do zabiegu zawsze decyduje lekarz po zebraniu pełnego wywiadu z pacjentem oraz po przeprowadzeniu badania. Pozwala to zredukować do minimum ryzyko zabiegu. Powikłania po zabiegu plastyki powiek występują rzadko natomiast zawsze musimy o nich pamiętać. Najczęściej spotykanymi powikłaniami są problemy w gojeniu się rany, wywinięcie powieki dolnej czy niedomykalność powieki górnej.

Autor: Dr PP
Opublikowano 15.01.2019

15 komentarzy

 1. Ewa Krause

  Dzień dobry chciałabym się dowiedzieć ile kosztuje zabieg

  Odpowiedz
 2. Dr PP

  Witam.
  Cena zabiegu to
  Powieki górne- 3000 zł
  Powieki dolne- 3500 zł.

  Celem umowienia konsultacji zachęcam do kontaktu telefonicznego
  608 123 132 .

  Pełen cennik znajdzie Pani na naszej stronie www w zakładce cennik.

  Pozdrawiamy serdecznie
  P&P Beauty Clinic.

  Odpowiedz
 3. Monika Korzeniewska

  Witam.Jestem zainteresowana korekcja powieki gornej.Pracuje i mieszkam w Niemczech.Urlop mam od 01.09.2020.Jaki termin by panstwu odpowiadal na wykonanie zabiegu?

  Odpowiedz
  • P&P Beauty Clinic

   Witamy.

   Bardzo dziękujemy za zainteresowanie zabiegiem korekcji powiek. Z uwagi iż jest to inwazyjna procedura konieczna była by konsultacja przed planowaniem zabiegu plastyki powiek górnych. Odpowiadając na Pani pytanie – terminy na zabieg mamy dopiero w grudniu tego roku.

   Celem umówienia konsultacji zachęcam do kontaktu telefonicznego

   +48 608 123 132

   Pozdrawiamy serdecznie
   P&P Beauty Clinic.

   Odpowiedz
 4. Filipowicz

  Ile w tej chwili kosztuje zabieg ?

  Odpowiedz
  • Dr PP

   Witamy.
   Dziękujemy za pytanie.

   Zabieg plastyki powiek górnych kosztuje obecnie 3500zł.

   W przypadku zainteresowania zbiegiem zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod nr tel. +48 608 123 132 , gdzie będzie mogła umówić się Pani na konsultację.

   Pozdrawiamy serdecznie

   P&P Beauty Clinic

   http://www.ppbeautyclinic.pl

   Odpowiedz
 5. Marta

  Witam, czy w obecnej sytuacji odbywają się zabiegi? Chodzi mi o plastykę powiek górnych. Nigdzie nie ma podane jaki lekarz wykonuje zabieg?

  Odpowiedz
  • Dr PP

   Witamy.

   Pracujemy , diagnozujemy i leczymy cały czas. Z uwagi na obostrzenia i zwiększone ryzyko związane z pandemią wprowadziliśmy wcześniejsze zapisy i ograniczyliśmy ilość zapisywanych Pacjentów na dany dzień.
   Zabiegi w znieczuleniu miejscowym odbywają się planowo po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.
   Współpracuje z nami Pan doktor Krzysztof Piorun specjalista Chirurgii Plastycznej.
   Najbliższe wolne terminy na zabieg plastyki powiek mamy w styczniu.
   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
   Pozdrawiamy serdecznie 🙂

   Odpowiedz
 6. Powieki gorne

  Dzień dobry. Chciałabym umówić się na konsultacje. Chodzi o powieki górne. Pracuje do 15’tej wiec czy są dostępne godziny popołudniowe i ile kosztuje konsultacja ?

  Odpowiedz
  • Dr PP

   Witamy.

   Oczywiście mamy terminy po godzinie 15:00.
   Plastyka powiek górnych jest to zabieg przed którym konieczna jest konsultacja z lekarzem specjalistą chirurgii plastycznej .
   Koszt konsultacji jest zawarty w cenie zabiegu.
   Celem umówienia wizyty zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod nr +48 608 123 132.

   Pozdrawiamy serdecznie 🙂

   Odpowiedz
 7. Barbara

  Witam, interesuje mnie plastyka powiek gornych,jaki czas oczekiwania na konsultacje ,oraz prosze napisać jakie dokumenty potrzebne są przy rozłożeniu zabiegu na raty oraz jakie terminy spłat ,dziekuje .Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Dr PP

   Witamy.
   Zabieg plastyki powiek górnych wykonuje dr n.med. Krzysztof Piorun , Specjalista chirurgii plastycznej.

   Konsultacje są dostępne w terminie 1-4 tygodni od momentu zgłoszenia . Celem umówienia dogodnego terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod nr +48 608 123 132 lub poprzez fb, email.

   W przypadku chęci uzgodnienia płatności ratalnej zapraszamy do skorzystania z pomocy firmy Mediraty z którą współpracujemy( linki do strony znajdują się u góry w zakładkach Finansowanie).

   Pozdrawiamy serdecznie 🙂

   Odpowiedz
   • Alicja

    Witam, jaka jest obecnie cena plastyki powiek górnych? pozdrawiam

    Odpowiedz
 8. Marta

  Witam, jaki jest termin konsultacji na plastykę powiek górnych? Jaka jest obecnie cena? Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • P&P Beauty Clinic

   Witamy.
   Terminy konsultacji są dostępne pod numerem naszej kliniki +48 608 123 132. Konsultacja jest możliwa w najbliższych 2-3 tygodniach w zależności od aktualnego obłożenia . Koszt plastyki powiek górnych obecnie to 3500 zł. W celu umówienia terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Pozdrawiamy serdecznie 🙂

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *