fbpx
Strona główna » Powiększanie piersi

Powiększanie piersi

Powiększenie piersi implantami jest popularnym zabiegiem chirurgii plastycznej, który pozwala na zwiększenie rozmiaru piersi i poprawę ich kształtu. Jeśli jesteś zainteresowana tą procedurą, ważne jest, aby zrozumieć, jak ona działa, jakie są dostępne opcje i jakie są potencjalne ryzyka i korzyści. Wszystkie te aspekty możesz skonsultować z chirurgiem plastycznym dr. n.med. Krzysztofem Piorunem w P&P Beauty Clinic w Gorzowie Wielkopolskim.
Implanty piersi to wkładki wypełnione silikonem lub solą fizjologiczną, które są wszczepiane najczęściej pod gruczoł piersiowy lub pod mięsień piersiowy. Istnieją różne rodzaje implantów, takie jak implanty okrągłe, płaskie, anatomiczne, a także różne rozmiary i kształty. Chirurg plastyczny wybierze optymalną opcję dla Ciebie, biorąc pod uwagę Twoją sylwetkę i oczekiwania. Badanie przed zabiegiem i ustalenie konkretnego rozmiaru i kształtu implantów piersi jest kluczowym momentem w procesie powiększania piersi i decyduje o ostatecznym powodzeniu zabiegu i zadowoleniu pacjenta. Należy pamiętać iż decyzja o rozmiarze i kształcie implantów zależy od anatomii pacjentki.
Przed zabiegiem powiększania piersi będziesz musiała przejść konsultację z naszym chirurgiem plastycznym, podczas której dr Piorun zbada Ciebie, zbierze wywiad chorobowy, porozmawiacie o Twoich oczekiwaniach co do rozmiaru i kształtu piersi. Podczas konsultacji omówicie dostępne metody powiększenia piersi, przygotowanie do zabiegu, sam zabieg oraz okres rekonwalescencji. Dr Piorun opowie Tobie również o ryzyku związanym z zabiegiem między innymi o krwiakach, infekcji, utracie częściowej wrażliwości piersi i innych potencjalnych problemach związanych z tym zabiegiem. Należy zaznaczyć iż ryzyko powikłań nie jest wysoka i wynosi około 1-3 % zabiegów.

Przebieg zabiegu powiększania piersi

Zabieg powiększania piersi jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym i trwa około 1-2 godzin. Po zabiegu możesz odczuwać ból i obrzęk, ale zostaniesz poddana odpowiedniej opiece, otrzymasz leki przeciw bólowe, aby złagodzić te dolegliwości.
Po zabiegu zostaniesz 1-2 dni pod opieką specjalistów. Przy wypisie z kliniki otrzymasz zalecenia i recepty, które pozwolą Tobie gładko przejść okres rekonwalescencji. W tym okresie 6-8 tygodni musisz unikać nadmiernej aktywności fizycznej i noszenia ciężkich przedmiotów, oraz nosić odpowiednią bieliznę po zabiegową. Wszystko to stworzy warunki do prawidłowe gojenie się piersi.

Wyniki leczenia

Wynik powiększania piersi jest natychmiast widoczny, ale pełne efekty mogą być widoczne dopiero po kilku- kilkunastu tygodniach. Implanty piersi mają tendencję do ulegania zmianom w czasie, dlatego ważne jest, aby poddawać się regularnym kontrolom i konsultacjom z chirurgiem plastycznym w celu oceny stanu piersi i implantów. W okresie około 15 lat zalecana jest wymiana implantów lub ich szczegółowe badanie diagnostyczne.
Warto pamiętać, że powiększenie piersi implantami jest zabiegiem chirurgicznym, a zatem niosą za sobą pewne ryzyko. Dlatego ważne jest, aby dokładnie przemyśleć swoją decyzję i wybrać wykwalifikowanego chirurga plastycznego, który będzie w stanie zapewnić bezpieczne i zadowalające wyniki.

Piersi przed i po zabiegu
Piersi po zabiegu powiększenia
Małe i duże piersi
Duże piersi
Piersi kobiece przed i po zabiegu powiększenia
Duże piersi kobiece

Autor: dr n.med. Krzysztof Piorun
Specjalista chirurgii plastycznej

Recepcja: +48 608 123 132

P&P Beauty Clinic
Ul. Kosynierów Gdyńskich 77
66-400 Gorzów Wielkopolski

Opublikowano 03.02.2023

7 komentarzy

 1. Wiktoria99

  jestem usatysfakcjonowana

  Odpowiedz
 2. Zadowolona

  Kiedy uświadomiłam sobie jak ogromną wiedzę ma pan Doktor zdałam się całkowicie na jego zdanie i teraz okazuje się, że to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć. Pan Doktor dokładnie i logicznie wszystko mi wytłumaczył, tak że byłam pewna że wszystko będzie dobrze i nie zawiodłam się. Teraz z przyjemnością przyłapuję kolegów na spojrzeniach wędrujących w okolicę mojego biustu 😉 Myślę, że robi duże wrażenie 🙂

  Odpowiedz
 3. MonikaK

  Trzy miesiące temu przeszłam operację powiększania piersi. Różnica przed operacją i po operacji jest ogromna, piersi są kształtne i dokładnie takie jak sobie wymarzyłam, rozmiar jest oczywiście też odpowiedni. Jestem mega szczęśliwa. Warto było wydać pieniądze, nie mogę napatrzeć się w lustro! Pan Doktor ma duże wyczucie i pewną rękę, jest miły i wszystko dokładnie tłumaczy, w klinice jest świetna atmosfera. Polecam z całego serca

  Odpowiedz
 4. Ania

  Piersi po operacji są bardzo naturalne, bardziej niż się spodziewałam. Uważam, że wygladają wspaniale, Okres po operacji nie był uciążliwy, ponieważ rany goiły się szybko i bez powikłań. Doktor Piorun wspaniale się mną zaopiekował, bardzo dziękuję!

  Odpowiedz
 5. Sandra

  Mam bardzo pozytywną opinie o doktorze. Wykazuje on doskonałe umiejętności i profesjonalizm, co jest bardzo satysfakcjonujące. Jego bogate doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje medyczne sprawiają, że można mu zaufać bez wahania. Komunikuje się klarownie, słucha i zapewnia wsparcie na każdym etapie leczenia. Działa zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i etyki zawodowej.

  Odpowiedz
 6. Justyna G.

  Powiększanie piersi przez Doktora to decyzja, którą polecam. Jego podejscie i dbałość o wszystkie szczegóły sprawiły, że poczułam się bardzo komfortowo i zaufałam Jego umiejętnościom. Jeśli rozważasz powiększenie piersi, to się nie wahaj

  Odpowiedz
 7. Milenka

  Powiększenie piersi przez doktora Pioruna odbyło się bezproblemowo, cała procedura przedoperacyjna i zabieg zostały przeprowadzone bardzo profesjonalnie.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *