fbpx
Strona główna » Nieoperacyjny lifting twarzy

Nieoperacyjny lifting twarzy – nici PDO w medycynie estetycznej

Nić do liftingu twarzy kobieta

Starzenie się skóry to złożony proces związany z ubytkiem kolagenu, przy jednoczesnym spowolnieniu jego produkcji oraz stopniowym zanikiem podskórnej tkanki tłuszczowej.
W trakcie procesu starzenia się zanika podskórna tkanka tłuszczowa, stanowiąca rusztowanie dla tkanek twarzy, co wpływa na zmianę jej kształtu, obrysu, pojawienie się bruzd, fałdów nosowo-wargowych i podbródkowych. Utrata objętości w jednym obszarze może powodować zmiany w otaczających tkankach, przez co proces starzenia się jest coraz bardziej widoczny z upływem lat.
Do tej pory zabiegi liftingu były możliwe jedynie dzięki zabiegom chirurgii plastycznej. Zastosowanie nici PDO oraz PLLA w medycynie estetycznej daje obecnie lekarzom możliwość wykonywania szeregu zabiegów m.in. korygowania konturu twarzy, brwi, nosa bez konieczności ingerencji chirurgicznej.

Na czym polega lifting przy użyciu nici haczykowych?

Podobnie jak ma to miejsce podczas procesu rewitalizacji nićmi, skóra zostaje pobudzona do działania, fibroblasty zwiększają produkcję kolagenu, a dzięki tym procesom następuje ujędrnienie i pogrubienie tkanek w miejscu implementowanych nici.
Głównym elementem oddziaływania na tkankę są „haczyki” umieszczone na każdej z nici. Ich głównym zadaniem jest zakotwiczenie się w tkance, a pod wpływem zaciągnięcia następuje jej uniesienie oraz stabilizacja w nowym położeniu. Nici tworzą coś na kształt rusztowania, na którym podparte są tkanki, dzięki czemu uzyskany efekt jest stabilny i trwały.

Jaki efekt osiąga się po zabiegu?

Efekt liftingu jest widoczny natychmiast po zabiegu. W czasie, kiedy nici ulegają powolnemu rozpuszczeniu, wzdłuż nich tworzą się kolumny z włókien kolagenu i elastyny, które zapewniają właściwe napięcie skóry. Nici haczykowe dają możliwość wykonania pełnego liftingu twarzy, nadania jej właściwego konturu oraz owalu, uniesienia łuków brwiowych, opadających powiek, korekcji kształtu nos, uniesienia kącików oczu i ust. Nici eliminują również bruzdy nosowo-wargowe oraz zmarszczki.

Czy zabieg przy użyciu nici jest bezpieczny?

Nici NewU spełniają najwyższe wymogi jakości i bezpieczeństwa, posiadają certyfikaty bezpieczeństwa KFDA oraz CE. Materiał, z którego są wykonane nici jest całkowicie biodegradowalny, po czasie metabolizowany, a następnie usuwany z organizmu.
Do zabiegu stosowane jest jedynie znieczulenie miejscowe.

Ile trwa zabieg i okres rekonwalescencji?

Czas trwania zabiegu jest uzależniony od partii skóry, która podlega zabiegowi. Średni czas wykonywania zabiegu to 30 min – 60 min.
Sam zabieg jest małoinwazyjny, a okres rekonwalescencji krótki i zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia, niewielki obrzęk, lub zasinienie, które mogą utrzymywać się od kilku do kilkunastu dni. Spowodowane jest to ingerencją w głębsze warstwy skóry i naruszeniem jej powłoki. Dolegliwości te szybko ustają, a pacjent po zabiegu może wrócić do swoich aktywności, ograniczając nadmierny wysiłek fizyczny oraz wszelkie zabiegi rozgrzewające.

Dla kogo wskazany jest zabieg przy użyciu nici?

Zabieg liftingujący jest wskazany zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy chcą poprawić kondycje swojej skóry, zredukować bruzdy, unieść policzki, skorygować nos, owal twarzy oraz podnieść łuki brwiowe.
Zabieg wskazany przy:
• zaawansowanych oznakach zwiotczenia skóry,
• opadającej tkance miękkiej w obrębie brwi lub jej części,
• nadmiarze tkanki miękkiej w obszarze kości jarzmowo-policzkowej,
• deformacji owalu twarzy i żuchwy,
• hipotrofi tkanki tłuszczowej w okolicach podbródka,
• zmianie zanikowej skóry,
• nierównej teksturze skóry i tkanki podskórnej,
• asymetrii twarzy.

Gdzie wykonać zabieg

Wszystkich zainteresowanych Pacjentów zapraszamy na konsultacje lekarskie do P&P Beauty Clinic w Gorzowie Wielkopolskim.

Pół twarzy kobiety nić do liftingu

Nici PDO w medycynie estetycznej

Nici PDO stosowane w P&P Beauty Clinic służą do wykonywania zabiegów rewitalizacji, konturowania, wygładzania zmarszczek, oraz bezoperacyjnego liftingu twarzy i ciała. Wykonane są z polidioxanonu (PDO) – całkowicie biokompatybilnej i bioabsorbowalnej substancji stosowanej od ponad 20 lat w chirurgii. Nici PDO powstały na bazie nici stosowanych w kardiochirurgii, neurochirurgii i okulistyce. Produkowane według najlepszych standardów spełniają najbardziej restrykcyjne normy biokompatybilności, czystości i jakości.

Na czym polega zabieg?

Po konsultacji i kwalifikacji lekarskiej sterylne nici są aplikowane pacjentowi. Po implantacji efekt zabiegu jest natychmiastowy i widoczny gołym okiem.
Zabiegi z zastosowaniem nici PDO pobudzają mechanizmy samoregeneracji skóry, poprawiają jej jędrność i sprężystość. Proces wchłaniania się nici pobudza odbudowę włókien kolagenowych dzięki czemu efekty są widoczne nawet po całkowitym rozpuszczeniu nici. W krótkim czasie od wykonania zabiegu, można zaobserwować spłycenie zmarszczek i poprawę owalu oraz ogólnej kondycji skóry. Wraz z upływem czasu jej stan skóry coraz bardziej się poprawia i skóra odzyskuje dawną gęstość i blask.

Spektakularne efekty zabiegu!

Efekty liftingu z zastosowaniem haczykowych nici PDO są porównywane do uzyskiwanych za pomocą chirurgii plastycznej. Jednak w przypadku nici zabieg jest prawie bezbolesny, nie wymaga stosowania skalpela a okres rekonwalescencji jest niezwykle krótki. Spektakularna przemiana jest widoczna od razu po wykonaniu zabiegu, a wraz z upływem czasu efekt stabilizuje się i wzmacnia.
Nici PDO można z powodzeniem stosować w obszarach, gdzie utrudnione jest podawanie toksyny botulinowej i wypełniaczy (gładzizna czołowa, szyja, podbródek, okolice dolnej powieki etc.). Uzyskuje się trwały i naturalny efekt wygładzenia zmarszczek, ujędrnienia i rewitalizacji.
Zastosowanie nici PDO w obszarach gdzie, podaje się toksynę botulinową pozwala na uzyskanie zbliżonego, ale bardziej miękkiego efektu. W przypadku procedur z użyciem nici PDO łatwiejsze jest stopniowanie efektu zabiegu i zachowanie naturalności.
W P&P Beauty Clinic oferujemy pełną gamę nici pozwalającą na wykonanie każdego rodzaju zabiegu. Zapraszamy Państwa na konsultację z naszymi lekarzami.

Infografika lifting twarz

Zalecenia po zabiegu z zastosowaniem nici PDO

1. Nie dotykać i nie masować miejsc implantacji nici. Nić by się zakotwiczyć, potrzebuje około 72 godzin. W tym czasie w obrębie skóry wytwarzają się mostki łącznotkankowe mocujące nić i zapobiegające jej przesuwaniu lub wręcz utracie (wyjściu poza skórę).

2. Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne (demakijaż, nakładanie kremu, mycie) w miejscach, gdzie wprowadzono nić muszą być przeprowadzane bardzo ostrożnie. Nie wykonujemy ruchów przesuwających ani masujących nawet do 30 dni.

3. Przez 7 dni po zabiegu układamy się do snu na wysokich poduszkach uniemożliwiając niesymetryczny ucisk na skórę twarzy w czasie snu.

4. Przez 7 dni po zabiegu kontrolujemy mimikę twarzy – intensywne ruchy mięśni mimicznych mogą przesuwać nić lub niszczyć powstające połączenia pomiędzy nicią i skórą

5. Przez 30 dni po zabiegu nie wykonujemy żadnych czynności wymagających intensywnej pracy mięśni mimicznych tj. nie odwiedzamy dentysty (konieczność długiego siedzenia z otwartymi ustami), kosmetyczki (nasilone ruchy masujące, nierówny ucisk skóry), nie masujemy twarzy, nie wykonujemy zabiegów z zastosowaniem fal radiowych lub ultradźwięków.

Infografika lifting twarzy nićmi