fbpx
Leżąca uśmiechnięta kobieta
Strona główna » Odmładzanie / laser frakcyjny CO2

Odmładzanie / laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2 stanowi nowoczesną metodę odmładzania skóry bez konieczności długiej rekonwalescencji, charakterystycznej dla zabiegów chirurgicznych.

Jakie efekty daje zabieg przy użyciu lasera frakcyjnego CO2?

Przy jego pomocy możliwe jest napięcie skóry, zmniejszenie drobnych zmarszczek, wygładzenie bruzd, korekcja blizn potrądzikowych, a także poprawa kolorytu skóry.

Jak działa laser frakcyjny CO2?

Technologia wykorzystywana przez laser frakcyjny polega na wytwarzaniu w skórze właściwej niewielkich, kontrolowanych uszkodzeń – rozszczepiona wiązka lasera naświetla wybrany obszar ciała, co pozwala na objęcie zabiegiem tylko wybranych obszarów. W wyniku promieniowania lasera następuje odparowanie i koagulacja tkanek w strefach mikrotermalnych – energia cieplna dostarczana w głąb skóry aktywuje procesy gojenia i wspomaga syntezę kolagenu.

Kiedy warto poddać się zabiegowi laserem frakcyjnym CO2?

Polecamy zabieg laserem frakcyjnym CO2 szczególnie dla osób powyżej 30 roku życia, aby stymulować naturalne procesy odnowy skóry. Twarz staje się po nim jędrniejsza, gładsza, bardziej napięta. Zredukowane zostają blizny, bruzdy oraz nierówności w kolorycie. Po jednym zabiegu widać rewelacyjne efekty, a po serii zabiegów skóra zostaje praktycznie w całości przebudowana. Zauważalny jest efekt liftingu i odmłodzenia.

Laser frakcyjny CO2 jest też idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z problemem blizn potrądzikowych. Już jeden zabieg może skorygować widoczność i głębokość blizn. Często jednak potrzebne są 2 lub 3 zabiegi, aby wzmocnić efekt i wyrównać fakturę oraz koloryt skóry po przebytym trądziku.

Czy laser frakcyjny CO2 można stosować miejscowo?

Większość zabiegów obejmuje całą twarz, aby globalnie przeciwdziałać danemu problemowi. Możliwe jest natomiast oczywiście poddanie zabiegowi jedynie fragmentu ciała np. z blizną po wypadku czy aby przeciwdziałać starzeniu jedynie w okolicach oczu. Zabieg można stosować na dowolne obszary ciała, choć najczęściej terapia dotyczy twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni.

Czy zabieg laserem frakcyjnym CO2 jest bezpieczny?

Tak – to sprawdzone przez lata rozwiązanie. Zabieg wykonywany jest przez doświadczonego lekarza i trwa ok. godziny. Jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym kremem.

Z czym można połączyć zabieg laserem frakcyjnym CO2?

Zabieg można połączyć z podaniem preparatu osocza bogatopłytkowego, dzięki czemu gojenie się skóry przebiega szybciej i przyjemniej. Skóra po zabiegu laserem jest “podziurkowana” – to idealny moment, aby zadziałać aktywnymi substancjami odżywczymi, gdyż zostaną one bezpośrednio wchłonięte przez głębsze warstwy skóry.

Efekty:

Pierwsze efekty są widoczne około 14 dni po zabiegu, a najbardziej spektakularna poprawa następuje po około 2 miesiącach od zabiegu. Efektem zabiegu jest ujędrnienie i napięcie skóry, poprawa jej kolorytu, spłycenie zmarszczek oraz zwężenie porów. Bardzo dobrze sprawdza się także przy likwidacji wiotkości skóry oraz w walce z rozstępami. Laser CO2 odnalazł także swoje zastosowanie przy wygładzaniu bruzd oraz korekcji zmian potrądzikowych.

Najlepsze efekty można dostrzec przy zastosowaniu lasera na szyję, gdzie do wyboru mamy stosunkowo mało metod odmładzających. W przypadku lasera CO2 im skóra jest w gorszej kondycji, tym bardziej widoczny efekt odmłodzenia.

Zalecenia pozabiegowe:

Po zabiegu na skórze pojawia się zaczerwienienie i lekkie opuchnięcie. Może też pojawić się przejściowa wysypka, jak przy uczuleniach. Skóra wygląda, jak po przesadnym opalaniu, ze wszystkimi charakterystycznymi dla tego stanu dolegliwościami, które mijają po kilku dniach, tym szybciej im konsekwentniej stosujemy wszystkie środki przepisane przez lekarza.

Zaczerwienienie mija po 3-5 dniach, obrzęk nasila się po 2 dniach i po 3-4 znika. Później skóra nieco brązowieje i się złuszcza. Po tygodniu skóra wraca do normalnego wyglądu. Jeżeli stosowano znieczulenie iniekcją, to w miejscu wkłucia mogą pojawić się przejściowe siniaki.

Bardzo rzadko, przy najwyższych mocach, na pewnych obszarach skóry pęcherze mogą się wygajać tworząc strupki. Jeżeli u pacjentki zastosowano doustne środki znieczulające, to nie może ona prowadzić samochodu do następnego dnia. Po zabiegu należy ściśle stosować się do zaleceń pielęgnacji skóry, unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne przez okres najlepiej 3 miesięcy, zrezygnować z wysiłku fizycznego, gorących kąpieli, sauny, basenów do czasu całkowitego zagojenia się zmian.

Przeciwwskazania:

  • Nierealistyczne oczekiwania pacjenta,
  • Choroba nowotworowa skóry,
  • Ciąża,
  • Inne terapie estetyczne stosowane w miejscu zabiegu (po konsultacji z lekarzem),
  • Stosowanie preparatów światłouczulających (po konsultacji z lekarzem),
  • Skłonność do tworzenia bliznowców,
  • Niewyrównana cukrzyca,
  • Bielactwo,
  • Przebyte leczenie doustnymi retinoidami do roku przed planowanym zabiegiem,
  • Skóra opalona (minimum 1 miesiąc przerwy od czasu ostatniego opalania), skóra pokryta samoopalaczem,
  • Aktywne stany zapalne skóry.

Skutki uboczne:

Skutki uboczne są na ogół niewielkie i mogą obejmować zaczerwienienie, obrzęknięcie, pęcherze, guzki i rzadkie przypadki nierówności skóry. Rzadko dochodzi do nadkażeń zapalnych po zabiegu laserowym (ważna jest tutaj właściwa higiena i pielęgnacja po zabiegu według zaleceń lekarza). Celem uniknięcia przebarwień należy bezwzględnie unikać ekspozycji słonecznej i stosować ochronę przeciwsłoneczną z wysokim filtrem (minimum SPF 50).

Bezpieczeństwo

Zabiegi wykonuje doświadczony lekarz z odpowiednim przeszkoleniem w gabinecie zabiegowym. Urządzenie, laser frakcyjny CO2- posiada Unijny Certyfikat Urządzenia Medycznego. Dodatkowo technologia ta posiada aprobatę FDA, czyli Agencji Żywności i Leków.