fbpx
Strona główna » Leczenie nadpotliwości

Nadpotliwość dłoni, stóp i pach oraz możliwości leczenia

Nadpotliwość różnych okolic ciała stanowi problem zarówno medyczny, kosmetyczny jak i psychologiczny. Nadmierne pocenie, uczucie „mokrych rąk”, szczególnie w stresujących sytuacjach wpływa na obniżenie jakości życia oraz utrudnia relacje międzyludzkie. Schorzenie to dotyczy około 1-2,8% populacji. W 30-50% przypadków jest to przypadłość dziedziczna.
Wzmożone wydzielanie potu dotyczy przede wszystkim powierzchni dłoniowych rąk, powierzchni podeszwowych stóp, pach, twarzy oraz owłosionej skóry głowy.

Kobiece dłonie

Czy istnieje skuteczne leczenie tego problemu?

Medycyna estetyczna na chwilę obecną oferuje nam skuteczne działanie w tym zakresie.
Leczenie nadpotliwości różni się w zależności od lokalizacji, dlatego konieczne jest zebranie szczegółowego badania podmiotowego i przedmiotowego przez lekarza.
Lekarz podczas wizyty i badania stosuje do oceny obszaru i nasilenia pocenia ogniskowego różne metody. Z pomocą przychodzi test skrobiowo-jodowy tzw. Próba Minora. Polega ona na zastosowaniu preparatu na bazie skrobi i jodu w miejscach dotkniętych nadmiernym poceniem. Po wykonaniu tej próby lekarz dokładnie widzi, które miejsca należy leczyć.
W terapii nadpotliwości, oprócz toksyny botulinowej stosuje się również całą gammę preparatów miejscowych .

Dlaczego botox?

„Botox” a w zasadzie substancja toksyna botulinowa, jest jedynym związkiem do stosowania we wstrzyknięciach zarejestrowanym przez FDA do leczenia nadpotliwości pach, stóp, dłoni, twarzy i owłosionej skóry głowy. Jest to bardzo ważna informacja dla pacjenta, ponieważ pokazuje, iż terapia toksyną botulinową została sprawdzona i potwierdzona przez specjalistów.

Jak wygląda zabieg?

W klinice P&P Beauty Clinic, każdy zabieg jest wykonywany przez lekarza oraz poprzedzony badaniem lekarskim.
Obszar poddany zabiegowi znieczula się maścią z lignokainą pół godziny przed zabiegiem. Następnie doktor wykonuje około 10-15 sródskórnych wstrzyknięć toksyny botulinowej w dany obszar. Po iniekcji botoxu pocenie zmniejsza się już w ciągu tygodnia, a efekt utrzymuje się przez około 6-8 miesięcy. W miejscu wkłucia mogą wystąpić łagodne objawy takie jak dyskomfort lub podbiegnięcia krwawe.

Toksyna botulinowa jest alternatywą dla zabiegu chirurgicznego wyłyżeczkowania gruczołów potowych u chorych z nadmiernym poceniem okolicy pach. Istotną różnicą jest to, iż po podaniu toksyny botulinowej nie obserwuje się istotnych powikłań.

Autor: Dr PP
Opublikowano 23.01.2019

2 komentarze

  1. Lucyna

    Ważę trochę wiecej niż bym chciała i wiąże się to niestety z większą potliwością czego bardzo się wstydzę, czy tez raczej wstydziłam dopóki nie trafiłam do doktora Pioruna, który dokonał cudu, odmienił moje zycie, serdecznie go pozdrawiam

    Odpowiedz
  2. ZuZa

    Doktor Krzysztof Piorun to prawdziwy lekarz z powołania. Jest sympatyczny i bardzo empatyczny. Zabieg przeprowadził z pełnym zaangażowaniem. Szczerze polecam klinikę P&P Beauty. Efekty są rewelacyjne

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *